Den Haag zet flitsers in voor meer verkeersveiligheid op straat

25 August 2025, 09:44 uur
Den Haag & Regio
mainImage
Hugo de Wolf

Op verschillende plekken in Den Haag staan al slimme flitsers die bijdragen aan verkeersveiliger rijgedrag. Met flexflitsers en focusflitsers worden automobilisten bewust gemaakt van hun snelheid en afleiding in het verkeer. Het doel: een verkeersveiliger Den Haag voor iedereen.

De flitsers worden ingezet op locaties waar vaak te hard wordt gereden of waar afleiding achter het stuur risico’s oplevert. Ze moedigen weggebruikers aan om hun gedrag aan te passen en bewuster te rijden.

De verplaatsbare flexflitsers, die snelheid meten, staan op dit moment onder andere op de Erasmusweg, Vreeswijkstraat en de Rotterdamsebaan. Ze worden regelmatig verplaatst en ingezet op plekken waar ze het meeste effect hebben.

Telefoon

De focusflitsers controleren of bestuurders een telefoon vasthouden tijdens het rijden. Ook deze flitsers zijn verplaatsbaar en staan afwisselend op de Herengracht, Erasmusweg, Lozerlaan, Professor B.M. Teldersweg, Van Alkemadelaan en de Ypenburgse Stationsweg.

Met de inzet van deze slimme flitstechnologie wil de gemeente bijdragen aan verkeersveiligere straten door minder afleiding in het verkeer en meer bewustwording van de gereden snelheid onder weggebruikers. "De flitsers dragen bij aan gedragsverandering zodat iedereen, van voetganger tot fietser en automobilist, zich veiliger voelt op straat", zegt een woordvoerder van de gemeente. "De inzet van deze flitsers is een aanvulling op de reguliere inzet van de politie en versterkt zo het gezamenlijke doel om de verkeersveiligheid in Den Haag te verbeteren."